Kdo nemá rád kočky jakoby nežil!..nezapomentě hlasovat v anketě a psát komentáře..
Adopce pixelek Tady!!
PLs hlásni pro mě Tady!!!!! a bude diplomek když se zapíšete Tu
Zápis SB Tadyy


Blechy

10. ledna 2009 v 15:30 |  Starosti s kočkami
Blecha je nejen nepříjemná,ale i nebezpečná.přenáší totiž choroby a způsobuje alergie.Nechráněnou kočku mohou tito krvežízniví živočichové kdykoli navštívit. Silné zamoření blechami negativně ovlivňuje nejen celkový stav kočky,ale má za následek i anémie a přispívá k celkovému oslabení zvířete.Zvláštní význam má ovšem alergie na bleší kousnutí.Sliny blech svým složením zabrání po kousnutí srážení krve a díky tomu se blecha může vydatně napít.Právě tato účinná látka v bleších slinách vyvolává alergii.Kočka trpí svěděním a stále se škrábe.Z toho pak vznikají chorobné změny na kůži,hnisání a ekzémy.K dosažení trvale úspěšné léčby je nezbytně nutné bezezbytku odstranit blechy.Má-li kočka alergii na bleší kousnutí,zvolte preparát,který funguje jako kontaktní jed.To znamená,že usmrtí blechu již před prvním kousnutím.Bleší samička žije asi čtyři měsíce.Denně snese 20-50 vajíček,takže se velmi rychle množí.Larvy se klubou za 2-5 dní,poté se na jeden až dva týdny zakuklí,než jsou z nich dospělé blechy,které se mohou znovu rozmnožovat.Najdete-li na kočce jednu blechu,můžete předpokládat,že v její srsti nebo v přikrývkách sídlí ještě minimálně 20 blech v různých vývojových stádiích.Vajíčka blech mají hladký povrch,proto se neuchytí na srsti,ale spadnou do polštářů,pelíšků i koberců,kde se během několika dní mohou vyklubat.Najít blechu u dlouhosrstých koček je velmi obtížné.Pokud však při prohlídce srsti najdete malé černé drobečky,které po rozmáčknutí v ubrousku zčervenají,objevili jste bleší výkaly. Tyto výkaly jasně dokazují napadení blechou.Blechy můžete předpokládat i v případě,že má kočka ekzémy,hubne nebo churaví.Když blechy objevíte,nepanikařte.Nejdříve kočku vykoupejte v šampónu proti blechám.Šampón ošetří celé zvíře a usmrtí dospělé blechy.Pokud vaše kočka špatně snáší vodu,použijte pudr.Aby se přerušil rozmnožovací cyklus,musíte použít produkty opakovaně.Kromě šampónů,pudrů a sprejů existují i obojky a preparáty spot-on.Preparáty spot-on nabízejí spolehlivou ochranu.Stačí nanést několik kapek na kůži kočky.K dostání jsou i prostředky ve formě tablet a past.Ty se podávají v krmivu v dávce přizpůsobené váze zvířete a díky nim se u blech vyvine sterilita a blechy tak vyhynou.Proti dospělým blechám však nepůsobí,proto je používejte v kombinaci s jiným prostředkem.Nechrání ani proti alergii.Blechy vyhynou asi po čtyřech až pěti měsících.Po tuto dobu podávejte prostředek(tablety nebo pastu)pravidelně každý měsíc.Nezapomeňte,že je třeba očistit celé okolí,které kočka využívá.Proto je třeba provést důkladný úklid celého bytu.Dlaždičky vydrhněte horkou vodou,koberce důkladně vysajte a vyčistěte.Přikrývky,polštáře a deky vyperte a ošetřete sprejem proti blechám.A to vše minimálně po dobu 4-5 týdnů.Na konci každého ošetření proti blechám kočku musíte odčervit.Blecha totiž slouží jako mezihostitel pro různé druhy tasemnic.Prostředek na odčervení podejte kočce buď ve formě tablety nebo pasty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥P1nQ-BaRb1EnQa♥ ♥P1nQ-BaRb1EnQa♥ | Web | 10. ledna 2009 v 20:16 | Reagovat

WóÓój...dělám DesiGny....Jestli chceš... píSni mi nA bloG a DomlLuvÍMe sE...zaTtím pp

2 ♥P1nQ-BaRb1EnQa♥ ♥P1nQ-BaRb1EnQa♥ | Web | 11. ledna 2009 v 11:50 | Reagovat

hojky... jo jo.. jasně že vím... zkopíruješ si na hoře zkopírovat ten odkaz pak dáš v new článku takový F v kroužku tam vložíš ten odkaz a je to.. a nechtěla by jsi nějaký z mých designuu??? pls mám jich hodně moc free.... dala bych ti ho tam.. ozvi se a pp.. doufám že jsi mě pochopila a že jsem ti pomohla...;)

3 ♥P1nQ-BaRb1EnQa♥ ♥P1nQ-BaRb1EnQa♥ | Web | 12. ledna 2009 v 14:29 | Reagovat

Mám tam tu Emily a ta žije jen pro kočky a někde tam je i s koučkou jako i s tou Emily... kdyby něco kdyby jsi si ho neuměa nestavit sama písni na mail ( bejushka8@seznam.cz ) číslo designu a heslo a já ti to nastawím.. zatím pp....;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama